EENIGE AANTEEKENINGEN BETREFFENDE 2) 3) 226 1570 mist elke waarde. Jrb. 1901, biz. 60-61 noot 3. II. De Coman Willemslaan. ouds door de tegenwoordige Korte Houtstraat, de thans gedempte Nieuwe Haven, naar den Deze weg liep van langs de Oostzij van Veenpolder. In 1483 verzocht het Convent van Maria in Galilea aan de Heemraden van Delft, deze laan te mogen afsluiten, daar zij toch aan het einde dood liep2), zooals de topografisch juiste kaart van Jacob van Deventer ook weergeeft. Daarmede is de veronderstelling van den Heer Pabon, dat zij deel van een grooten weg was, onver- eenigbaar. 3) Een beroep op de geschilderde kaart van daar deze topografisch onnauwkeurig is. Zie de Riemer, le dl., blz. 79z en Artikel van Jhr. G. G. Calkoen. Zie Jrb. 1911, blz. 225 (Morren straatnamen). Zie Jrb. 1925-27, blz. 21. woordigen achtertuin of bassecour van het Paleis en grensde aan den grooten tuin van de Jvr. van Ostende, die eenige huizen verder woon de naar de zijde van de Molenstraat. De Molenstraat kan dus onmogelijk haar naam van dezen „Rosse- molen" hebben ontvangen, maar wel van een molen, die ongeveer moet gestaan hebben ter hoogte van de tegenwoordige Waalsche kerk, en die door de beek gedreven werd, terwijl de molenaar in het Heulstraatje woonde.1) III. De Lange Poten, de Houtstraat en de Denneweg. De tegenwoordige Lange Poten en de Oude Poten, nu de Groote Houtstraat, waren grenswegen van het Grafelijk Hof. De Oude Poten worden genoemd in een acte van 1392 als ,,de wegh die gaet uter Potenstraet in onser voirs. Wildernisse”. Ook komt hij voor in de Grafelijke rekeningen van 1395-96 als „de wegh die tusschen de doele en de coecamp gaet". Met de Wildernisse worden hier niet de duinen, maar het bosch bedoeld, dat zich vroeger meer Westelijk ter plaatse van het Voorhout uitstrekte. Naar aanleiding van het artikel van den Heer Pabon, zie Jrb. 1936, blz. 255/56, valt op te merken, dat er geen enkel positief bewijs is, dat deze weg verbinding had met den noordelijk gelegen Denneweg. Het is niet aan te nemen, dat op een belangrijken verbindingsweg, die volgens schrijver in 1395 nog bestond, een bebouwing zou toegelaten

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 249