JAARVERSLAG VAN DE VEREENIGING 276 Bijeenkomsten. Op 28 Januari 1937 werden de leden in de gelegenheid gesteld in het Paleis aan den Kneuterdijk de geschenken te bezichtigen, welke H.K.H. Prinses Juliana en Prins Bernhard waren aangeboden ter gelegenheid van Hoogst- derzelver huwelijk. Op 9 Maart 1937 hield Mr. R. Bijlsma, Algemeen Rijks- Geschriften. Het Jaarboek 1937, dat kort voor het einde van het vereenigingsjaar verscheen, trok de aandacht zoowel door de rijke illustratie als door de belangrijkheid der opgenomen artikelen van rijk gevarieerden inhoud. De Hofboeken van ’s-Gravenhage, bewerkt door den heer Pabon, verschenen in den loop van 1937 in druk; door de verschijning ervan is een belangrijke arbeid voltooid. Het werk bleek een vrij aanzienlijk debiet te hebben. Klappers. Over de werkzaamheden der dames, die zich geregeld met het klapperen bezig houden, kan het volgende wor den medegedeeld: Een tweetal protocolboeken (nos. 394 en 364) zijn in bewerking. Voorts zijn de werkzaamheden aan een vijf tal boeken (nos. 450, 393, 311, 383 en 384) geëindigd. In het geheel zijn 6000 protocolfiches geschreven, gecol lationeerd en in de laden ingevoegd. Van de doopboeken zijn behandeld de nos. 21 en 24 en is een aanvang gemaakt met no. 309. Voorts verleenden de dames behalve bij de afwikke ling van de administratie der Vereeniging haar medewer king bij het vervaardigen van een klapper op het Jaarboek en bij het sorteeren van de antwoorden op de gevel- prijsvraag.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 299