JAARVERSLAG VAN DE VEREENIGING 278 B Hollandsch koffiehuis volgde een bezoek aan de Ko ninklijke Militaire Academie, het voormalig slot der Graven van Nassau. De middag eindigde met een thee welke door den Gouverneur der Academie, H. Ch. G. baron van Lawick, in de recreatiezaal van de Academie werd aangeboden. De najaarsexcursie, welke op 16 October plaats vond, voerde naar de terreinen van de Gemeentelijke Reiniging, waar onder deskundige leiding de geheimen van dezen belangrijken tak van dienst werden ontsluierd. Later op den middag volgde nog een bezoek aan het Hofje van Nieuwkoop, het Hofje van Floris van Dam en het Hofje van Cornelia van Wouw. Korten tijd later, op 21 October, hield Mr. R. Bijlsma, Algemeen Rijksarchivaris, in een der zalen van Pulchri een lezing over Wassenaer en Zuydwijck in den Lands heerlijken tijd (de adellijke geslachten), welke als een vervolg was te beschouwen van de lezing op 9 Maart en welke, evenals de eerste lezing, een groote schare van toehoorders had bijeengebracht. Het vereenigingsjaar werd besloten met een lezing van Prof. Dr. Ir. Slothouwer over den Invloed der 17de eeuwsche Nederlandsche architectuur in Zweden. Deze interessante bijeenkomst was te samen met het genoot schap,,,Oefening Kweekt Kennis” belegd op 15 November in Diligentia. De zaal was bij die gelegenheid tot op de laatste plaats bezet. Het bestuur was vertegenwoordigd bij de officieele wederingebruikstelling van het Hooftshofje aan de As- sendelftstraat op 22 October en op de vergadering van het Haagsch Comité van Volksfeesten, welke op 9 De cember gehouden werd ter bespreking van de plannen tot viering van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 301