JAARVERSLAG VAN DE VEREENIGING 280 de 6e klasse 1 een poging tot eenige historische verklaring hadden ge waagd. Hieronder waren 5 gymnasiasten, 5 leerlingen van een H.B.S., 4 van scholen voor U.L.O., 2 van de Ambachtsscholen en 1 van de Vakschool voor meisjes, de Kappersvakschool, de Midd. Tech. School en de Ópenb. Handelsschool. Van deze 20 hadden 11 een zoo uitermate geringe historische verklaring ten beste gegeven, dat hun oplos singen zonder meer moesten worden terzijde gelegd. Slechts 9 antwoorden behoefden door de commissie aan een nauwkeurige beschouwing onderworpen te worden. Het resultaat was dat met eenstemmigheid de prijzen als volgt werden toegekend. Ie prijs aan R. Rinck, leerling van de 2e klasse H.B.S. Dit werk was lang niet volmaakt, maar het bleek met ijver en belangstelling volbracht en was ook uiterlijk keurig verzorgd. 2e prijs aan L. F. Kleyn, leerling van de 3e klasse Gym nasium. Ook dit werk, hoewel een enkele ernstige ver gissing het ontsierde, was goed en met verstand behan deld. Wat omvang en opvatting betreft gaf het juist wat verlangd was. 3e prijs aan R. C. Hekker, leerling van de 6e klasse Gymnasium. Hij had op verstandige wijze verschillende wetenschappelijke werken geraadpleegd en daaruit een zeer behoorlijk geheel weten samen te stellen. 4e prijs aan J. C. Faber, leerling van de 2e klasse van de Kappersvakschool, die gebruik makend van het werk van De Riemer, met ijver historische bijzonderheden had vermeld. 5e prijs aan Dientje Stieler, leerlinge van de 2e klasse van de Vakschool voor meisjes, die zich voor de beant woording zeer veel moeite had getroost. 6e prijs aan H. R. Obergföll, leerling van

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 303