No. 2. HAGHE" IN DE OORKONDE VAN 1370 33 3 Jan Brunen danen voert Lijst der grensstukken No. 1. de uiterste gracht van onzen hof, waar het oude duifhuis stond; van 1 strekkende „scoutwijs” twee roeden buiten de werf van Martijn Gerrit Dierszoon zuid waarts; spronkelijke spelling volgen en daarna in een afzonderlijk lijstje de deelstukken der begrenzing in de volgorde, waarin zij in den tekst opgesomd worden, voorzien van alle bizonderheden, die in den tekst voor elk grensstuk vermeld staan. In plaats van de oude is in het lijstje een moderner spelling gebruikt. Grensomschrijving in het handvest: „van der uterster grafte van onsen hove, daer dat oude duufhuys stond, voort streckende scoutwijs twee roeden buten Martijn Gheryt Dierszoons werff zuutwaert ende alsoo voert westwaert gaende tot Wouter Louwen werff twee roeden of zuutwaert, ende van danen voert an die zuytzijde van den boemgart, daer Alyt Ver Avendochter placht te woenen int zuutende ende van danen voert streckende scoutwijs an den wech die westwaert van huus leit, daer hy plach te woenen; van streckende doer die hofstede, daer Claes Gheryt Doeden- zoen plach te woenen, nortwaerts totter hofstede toe, daer Claes van der Meer plach te woenen an die oostzijde van ’tspapen hove ende van danen voert scoutwijs of te gaen aen ’t suutende van den lande dat Gheryt Reynauts- zoons plach te wesen, dat in 't Nortende gelegen is als men tot Sceveninge gaet ende also voert over streckende zuutoost tot een lanen toe, die gaet oost bij der Heeren hoeve van der canysien ende van danen dwersover totten Oostende van onsen viver daer 't eerst beghint”.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 48