DE GRENZEN VAN „DEN DORPE VAN DER 34 No. 5. No. 6. No. 7. No. 8. No. 9. De richtingen N, Z, W en O liggen voor het oude Den Haag vast door de benamingen Noord-, Zuid- en West- einde. Daarbij behoeft men dus slechts in het oog te hou den, dat de oude weg van Den Haag naar Scheveningen gerekend wordt noordwaarts te strekken. Zet men de deelstukken van de grens, alleen lettende op de richting, maar niet op de juiste verhouding der lengten (die men immers nog niet kent) in volgorde van den tekst in een schetsje af, dan vertoont zich het vol gende beeld (fig. 1). De cijfers naast de grensstukken komen overeen met die van het bovenstaande lijstje. No. 3. van 2 westwaarts tot de werf van Wouter Louwen twee roeden zuidwaarts daarvan; No. 4. van 3 naar de zuidzijde van den boomgaard, waar Aleid Veravendr. placht te wonen in het Zuid- einde; van 4 strekkende „scoutwijs" tot aan den weg, die westwaarts van het huis van Jan Brunen, waar hij placht te wonen, ligt; van 5 strekkende door de hofstede, waar Claes Gerrit Doedenzoon placht te wonen, noordwaarts tot de hofstede toe, waar Claas van der Meer placht te wonen aan de oostzijde van des papen hof; van 6 scoutwijs" gaande aan het zuideinde van het land, dat van Gerrit Reijnautszoon placht te wezen en dat in het noordeinde gelegen is, als men naar Scheveningen gaat; van 7 strekkende zuidoost tot een laan toe, die ten oosten van de hoeve van de Heeren van de Canysië loopt; van 8 strekkende dwars over tot het oosteinde van onzen vijver, waar het eerste begint.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 49