DE GRENZEN VAN „DEN DORPE VAN DER 48 Breedstraat zelf noordelijk uiteinde tusschen Slijkeinde een hoek gevormd werd (fig. 3). Het van de westgrens liep van den hoek en Vleerstraat recht door naar dien hoek in de Breedstraat. Het een paar eeuwen later aan- gelegde smalle stuk van laatstgenoemde straat wijkt iets in westelijke richting van de strekking der Vleerstraat af, wat misschien daarmee samenhangt, dat een weg, recht in het verlengde van de Vleerstraat, eigen bezit binnen in den hoek moest vermijden (fig. 3). Van het hoekpunt in de Breedstraat, thans, na de ver- breeding van die straat, als historisch punt verdwenen, zal de grens recht naar de noordzijde van de J. Idastraat gestrekt hebben en langs deze rechtdoor tot het Noord- einde. Op de kaart van F. Verstijnen, landmeter bij het kadaster en W.C.v. d. W. Pieterszen, gemeentearchitect, op de schaal 1 3250 (waarschijnlijk van het jaar 1872) wijst de noordelijke gevellijn van de J. Idastraat werke lijk, zoo goed als men dat op een kaart denken kan, naar het hoekpunt in de Breedstraat. Van dit laatste hoekpunt tot aan den ingang van de J. Idastraat bij de verdwenen Korte Hoogstraat liep de grens waarschijnlijk over parti culier bezit en ontbreekt de scheiweg. Binnen den hoek in de Breedstraat lag vermoedelijk de hoeve van Claas van der Meer, die met een oostelijk gericht pad op den weg uitkwam, welke naar de woning van de Pastoorswarande voerde en eerst iets verderop de grens van de Warande overschreed. De nu eveneens verdwenen Kleine Juffr. Idastraat zou dan dit boerderij- pad met de J. Idastraat verbonden, maar zelf niet onmid dellijk langs de grens geloopen hebben i). Dat pad Op den hoek van de J. Idastraat en Korte Hoogstraat (thans Torenstraat) bevindt zich een dwergpleintje, dat reeds van ouden datum is. Het is juist de plaats, waar de scheiweg in een enkele

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1938 | | pagina 63