EN IN HET BENOORDENHOUT 277 393, no. 980, f. 294v, 13/12/1565. c) Gem. Arch. Den Haag; inv. no. Wy schepenen in den Hage etc dat voor ons gecompareert es Willem Dircxz wonende onder duyn in Haechambacht ende be kende voer hem ende synen eruen ende naecomelingen wel ende wet- telick vercoft te hebben Jacob Korstiaensz van de Beeck ofte den houder van desen een jaerlixe lyfrente van twaelff kar. gulden te xl gr tstuck geduerende tleuen van den voorsz Jacob ende langer nyet te betaelen alle jaers vry van allen lasten ende thyenden XXe ofte Ve penn. upten xiii decembris up Ste Lucien dach daer van teerste jaer lyfrenten verschenen sal syn den xiii decembris Ste Lucien dach anno XV« sessentsestich naest comende ende soe voerts van jare tot jare geduerende soe lange de voorsz Jacob in leuende lyue sal syn ende de voorsz Jacob overleden synde sal alsdan de voorsz comparant van de voorsz lyfrente ontlast ende vry syn mits alleen- lyck betaelende de lyfrenten die tot des voorsz Jacobs sterfdach toe gevallen ende verschenen sullen syn ende was hy comparant stel lende ende verbindende tot verseeckerheid van den voorsz jaerlixe lyfrenten specialicken syn woninge huys bergen ende geboempte staende ende gelegen in Haechambacht met thyen mergen landts daer an beboerende belendt oost Rycke Jan Dircxz ende d’erfgen. van wylen Willem Goudt suyt Willem Gerritsz alias Willem Bettesz ende Adn Cornelis up Scholdam west Ghys Pietersz van Bosch ende noort sheren wildernisse onder welcke thyen mergen landts mede begrepen es lants genaempt die veenwey belendt oost Ghys Pietersz voorn. suyt die wateringe west Cent Maertsz ende noort de voorsz Adriaen up Scholdam ende voorts generalicken ende specialicken (enz. enz.) een stucke

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1939 | | pagina 292