EN DE TUIN VAN HET MAURITSHUIS 85 soon Tiltij conchergie van U wee: vors: gen: huys ende gebouw alhier/ verscheyde nootsakelijcke reparatien daer aen heef doen macken op sijn eijge priveé goet duneken, buyten mijne kennisse, ende tot vilipendie van sijn vors: gen: Authoriteijt ende commissie tot dien eijnde aen mijn verleent, scheldende, ende injurierende uijt een onvermijdelijeken ende verfoeije haet die den selleste tegen mijn par- soon (buijten alle reedenen) in genoemen heeft gelijck hij nu voor een dach ach a thien den metselaer heef belast een schoorsteen haert met sijn opstaende plaeten te maken waervan de voorsr. metselaer mijn kennisse gaff en (de) met eenen onderrichtinge versocht hoe daennich hij het werek aenleggen ende volvoeren soude als oordee- lende dat het selleve met kennis van sijn vors: gen: Argiteck geschie den moste, doch ick van alles onbewust sijnde, heef den voorn, met selaer aen den voorn. Concherge daer van Rapport gedaen ende ge- segh dat den Arghiteck nergens geenen kennisse van hadde, waer op de voorsr. concherge seer hevich en (de) infaem antwoorde wat duijvel heijt post daer mede te doen, laet hij hem bemoeijen met saken, daer hij toe geroepen is/ ende soude wel macken dat ick soo veel niet meer te seghgen hadt en soo ghij het niet maken wilt, sal ick ter- stondt een ander int werek stellen/ ende gemerek ende vertrouwe dat sulcks onfatsoenlijeke bejegeningen waer door U: wee: vors: gen: respeck en (de) authoriteijt bij mijn comissie geinterponeert, ten eene mael werden gevilipendeert en (de) tegen gegaen bij U: wee: vors: gen: niet en sullen werden geapprobeert, soo is mijn vrindelijck versoeck dat sijn vorstelijeke genaden mij bij mijne voorsr. commissie als Argi teck believe te maintineren en (de) den voorsr. Concherge te gelaste omme mij, in alle voor vallende reparatien en (de) andre nootsakelijck- heeden aen U: wee: vors: gen: wereke al hier daer voor te erkennen, met Interdictie van diergelijeke overlastege woorden in mijn regnardt te meesnageren, op dat ick bequam blijve mijn schuldige plicht naer behooren waer te nemen, gelijck altoos getracht hebbe, ende noch verhoope te doen, alle de dagen mijnes leewen/ voort bin ick doende met U: wee: vors: gen: hoogh geachte wereken het huys alhier/ bra- siel sonneburgh ende begraffenisse ofte de tombe tot Siegen/ om die allen op eenen maedt te brengen te weeten op soo daenege maet, als het huys in boeh (bosch) van Haer Hooght. door mijn vader zal: is gedaen, het welcke U: wee: vors: gen: door een missieve also heef begeert en als dan de bedroeve tijden beginnen te veranderen tot wel standt/ daen te mogen laten uijt gaen in prindt, op dat al de werrelt U: wee: Door: Lut: Heijt: schonnen wereken en gebouwe mogen aen- schouwen/ Wijder en (de) ten laste al soo mijn de noot seer dwindt ende

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1940 | | pagina 101