EN DE TUIN VAN HET MAURITSHUIS 99 Sardam den 18 Junius 1673 De vluch voorde duijven is meede geverf en voort al het andere nootsakelijck werk dat geverf moste weesen/ soo dat voor dit jaer aen al het gemackte werck niet meer behoef geverf te worden/ De vluch voorde eende, sal binnen een dach 3 a 4 den romp gedaen sijn/ en dan meede sijn verf en (de) klueren laeten geven/ bennen meede doende met het besteck te macken tot de laste vluch, voor bonders als vasanten/ die over de eende vluch sal comen/ wen- sche dat U: Wee: vors: gen: mijn een klijn Autorisatie laet toe comen om het selleste op het naste te mogen besteeden/ en ten anderen om te thonnen datter ick niet laet macken als door order van U: wee: Doorlucht:/ Voorders alle klijnnicheeden worden niet versuijmt soo dat U: wee: vors: gen: niet behoef bekommert te sijn/ in mijn besoeckinge, dat int miste aen U: we werck sal versuijmt werden/ en sal hier meede eijn- degen en den Allemachtichge godt bidden dat U: wee: vors. Doorl: voor alle onheijlen wil bewaeren en U: wee: voorneemen de dissijnen geluckich tot voordeel van ons lieve vaderlandt machgen uijt vallen, waer toe de groote gott sijn seegen wil verleenen/ en recommandeer ick mijn altijt in U. wee: vors: gen: goede grassie en hooppe U. wee: Doorluchticbeyt guns altijt te behouden. Doorluchtichge hoogh gebooren Vors genadeste Heer Blijvende U: wee: getrouwe en (de) gehoorsamen Dienaer Maurits Post. De kelder onder de grot was volgens dezen laatsten brief gereed. Doch waar zich nu precies deze grot be vond, in welker spelonken de, in den brief van 1 Juni, genoemde schildpad en slangen een plaatsje gevonden hadden, is niet duidelijk. Mogelijk ter plaatse van No. 13 .Verwulfsel met een opklimmende april”? Veegens noemt een ijskelder, „die zich onder het koepeltje aan het noordelijk uiteinde (van de tuin) plagt te bevinden”, waarmede dan No. 1, „cabinet ende uytsteck” bedoeld is. Niets wijst er evenwel op, dat zich hier grotwerken bevonden. Ook weten wij niet, wat bedoeld is met „de brug earner” of „het camerken op de brugh”, dat op 18 Juni

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1940 | | pagina 115