EN DE TUIN VAN HET MAURITSHUIS 109 Casper i) Dr. J. A. Worp. R.G.P. 32. Bladz. 340. Wel ervaren wij uit een brief van Const. Huygens (den zoon), van 21 November 1673, dat in dezen tijd de Maliebaan werd aangelegd en, naar aan te nemen, vol gens het plan van Maurits Post. Huygens schrijft dan aan den Prins: .Messieurs da la Chambre des comptes d’Hollande ne voulant rien ordonner ny entreprendre que du bon plaisir de V.A., et se trouvant pressez de la saison, ont desiré que j’ eusse l’honneur de communiquer a V.A. les projets cy joints, pour bien et decemment replanter icy a l’entree du bois ce grand espace, que nostre folie de l’an passé y a depeschè de toute verdure. Van Swieten et Post y ont formé chascun leur dessein apart, mais nous croyons que V.A. n'aura point de peine a choisir, ceux de Post estants bien mieux fondez en toute raison bienseance. Aussy M. le prince Maurice, que est icy depuis peu de jours, et rien qu’en disposition mediocre, est tout a faict pour le dernier, et nommément pour celuy du grand quarré, qui est une plaine de plus de deux mergen de terre et peut servir a exercer grand nombre de milice, et a tous autres divertissements...” x). Ook het zoo zeer gewaardeerde oordeel van Johan Maurits was dus gevraagd. Dat het leven van den architect niet steeds over rozen ging bewijst een acte in het Gem. Arch, in den Haag, gepasseert voor notaris Johan van der Plas, waarbij Vrouwe Charlotte Liendeboom en de Juffr. Elisabeth Abigael von Wangenheim, Staatsjoffers van de gravin van Waldeck, en Pauwels van den Hart, Mr. schrijn werker, op verzoek van Maurits Post verklaren, dat twee dagen voordien, op 9 Augustus 1674,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1940 | | pagina 125