ROND JOHAN J. H. VERHULST 200 Zesde Concert Diligentia - Woensdag 4 Maart 1874. W. A. Mozart, Pauze. W. Bargiel. G. Meijerbeer. Chopin. Max Bruch. Molique. Rode, er dan in den Bie- No. 1. Symphonic No. 1. Op. 28 in Es. 2. Concert voor violoncel, andante, allegro. 3. Variatien (al dolce canto) en zang. Gezongen door mejuffrouw Herrington uit Londen. 4. Concert voor de pianoforte. Gespeeld door den heer Carl Wirtz. 5. Adagio voor Violoncel door den Heer Hausmann. 6. Aria uit Le Pardon de Ploërmel. i „Ombre legére", door mejuffrouw Herrington. 7. a. Romance in Fis dur. Op. 28 No. 2 b. Polonaise in As dur. Op. 53. Gespeeld door Carl Wirtz. 8. Orkestmuziek uit Ein Sommernachtstraum. I. Ouverture. II. Scherzo. III. Allegro appassionato. IV. Andante tranquillo. V. Hochzeitsmarsch. Orkestdirecteur Johan Verhuist. starend in dien tuin beneden hem, wat mag hem zijn omgegaan? Die gouden naglans van dermeyertijd, van die dichterlijke droomerige melodieën van een Schubert, hij leefde er nog midden in en die naglans van 'n vervlogen tijd was voor hem nog immer dierbaarder dan het morgenrood van een nieuw tijdperk, dat daar onafwendbaar begon op te gloren. Ik heb nagenoeg al zijn programma's van de Diligentiaconcerten door mijn handen laten gaan; ze geven een zuiver denk beeld van zijn voorkeur. De werken van de door hem gehate modernisten, Wagner en Berlioz, komen er niet op voor. Laat ik u eens een programma voorleggen uit zijn laatste jaren.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1940 | | pagina 221