Mr. H. ZILLESEN 27 Toen gaf hij te kennen, dat hij in de toekomst niet meer voor een bestuursplaats beschikbaar zou zijn; zijn ge vorderde leeftijd, hij was toen 76 jaren oud, noopte hem hiertoe. De ledenvergadering benoemde hem daarna tot Eerelid der Vereeniging en dit is hij tot den dag van zijn overlijden, 21 November 1939, gebleven. Meer echter nog dan deze eervolle staat van dienst geeft de wijze, waarop hij zijn functies in die Haghe heeft uitgeoefend, hem recht op de blijvende dankbaar heid der Vereeniging. Zillesen was een voortreffelijk voorzitter, die werkelijk leiding wist te geven aan de onderscheidene werkzaamheden. Alles wat die Haghe betrof had zijn warme belangstelling, bij alle lezingen was hij trouw aanwezig en leidde den spreker op de hem eigen vriendelijke wijze in, aan alle excursies nam hij deel en de uitgave van het Jaarboek volgde hij met aan dacht. In alle sub-commissies van het Bestuur nam hij zitting en jarenlang was hij het actieve middelpunt van het Vereenigingsleven. Dit alles kwam voort uit zijn groote liefde voor den Haag en zijn geschiedenis. Hieraan heeft hij ook uiting gegeven door voor het Jaarboek van 1924 een uitnemend artikel te schrijven over De behuizing van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Daarin behandelde hij op onderhoudende wijze de geschiedenis van het gebouw, waarin hij zoovele jaren had gearbeid. Acht jaren later, in 1932, publiceerde hij, eveneens in het Jaarboek, een artikel getiteld: Schrijven over marinezaken door offi cieren in werkelijken dienst in 1843, waartoe familie papieren hem gebracht hadden. Degenen, die met Zillesen samen in het Bestuur onzer Vereeniging zitting hebben gehad, zullen hem niet licht vergeten. Zij zullen zich herinneren hoe vriendschappe lijk hij hen ter vergadering ontving in zijn gezellig werk-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1940 | | pagina 37