EEN HISTORISCH PLEKJE 57 2) De tusschen haakjes geplaatste letters verwijzen naar de hui zen op de kaart, vervaardigd door den Heer Ter Meer Derval. 2) De Riemer, p. 648. steen” (i) een steenen gevangenis voor „vagebonden die hun klauwen kwamen te slaan in eens anders goed” 2 Op deze plaats stonden in den loop der eeuwen kleine en groote huizen. De Rekenkamer verleende vergun ningen aan degenen, die den grond wilden betimmeren. Het waren oorspronkelijk kleine woninkjes met riet en zoden bedekt en bewoond door menschen die in dienst waren van het Hof. Deze kleine huisjes werden verkocht aan meer vermo- genden, die ze lieten vergrooten, waarna ze bewoond werden door menschen, die hooge ambten bekleedden. Op die plek is gedacht aan den dood, als Notaris Dirck van Soest (m) zijn testamenten opstelde met den gebruikelijken term „Overdenckende de swackheyt des mensdhelijken levens, de seeckerheydt des doods en de onseeckerheydt der ure van dien of met den minder gebruikelijken aanhef, waarmede het testament van de weduwe van Julf van Sanden (i) begint: „In den name des Drieeenigen Gods. Alsoo er niets seeckerder is voor alles wat adem heeft ontvangen als de doot en integendeel niets ongewisser als de tijd en plaatse van dienof als Pieter Gillisz, Kistemaker van den Hove hzijn hout bewerkte tot kisten om er de overblijfselen van hoog geplaatste personen in te bergen. Maar niet alleen aan den dood is daar gedacht, ook het volle leven is er geleefd, als de menschen, waaronder leden der Hofhouding, zich vermaakten met het kaats spel „jeu de paume” in de kaatsbaan achter de huizen gelegen, of als zij de „Duitsche Comedie” bezochten en genoten van de tooneelkunst gegeven door Fransche

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1941 | | pagina 71