GIJSBERT KAREL VAN HOGENDORP 193 Tenslotte legt zij zich erbij neer. Hij is haar onont beerlijk en dan wat veel vergoedt, zij alleen kent zijn geheim, zij alleen weet hoe hartstochtelijk hij kan zijn. vous marquer la différence de ce que je suis d’avec ce que vous me croiez Je vous assure de nouveau, que je vous aime et vous le prouverai, mais pas par des jargons inutiles. Quand je vous déplais, dites le moi le jour même et je vous répondrai ou pour me justifier ou pour m’accuser et avouer mon tort. Je vous ai dit qu’en revenant de Rosendaal, que cette visite m’avoit inspire assez d’indifférence, voila qui suffisoit. A quoi bon babiller encore a ce sujet! Je vous parle avec la confiance d’un fils jeune homme. Ne demandez pas celle d’un fils enfant, Charles,” T) lui seul sait done aprécier tout cela - en is wijs genoeg om alleen te weten of dat of dat meisje hem lijkent dat of dat project hem convenieert, of zig in 't geval moet zetten van geen duit in zijn beurs te hebben, gargon altier, en tog kan ik geen oogenblik zonder hem leven, et il pourroit m’être de beaucoup plus d’agrément et utilité s’il vouloit. Wat is het tog aartig als wij in elkanders oogen lezen C(harles) en ik. Gisteren bij de collation, toen het discours hem leven dig transporteerden in 't gepasseerde voorleede voor jaar. Wat een vtturig jongeling. Wat was’ er te lezen in die oogen. Wat smijt Dirk de bal mis, als hij zegt, dat den ander te koel is om zijn portuur te vinden. Vuurig is hij waaragtig genoeg, maar ik hoop, dat zijn reden zijn vuur altoos zo wel zal temmen als in dit i) Arch. Hog. 81. Dagboekaant. Mevr. v. H. Oct. 1782.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1943 | | pagina 211