„DIE HAGHE” OVER 1950 393 in de laatste jaren niet voor het publiek toegankelijk was, was deze excursie alleen reeds een lidmaatschap van „Die Haghe” waard! 22 Mei vond een excursie naar Amsterdam plaats, waar in de ochtenduren een bezoek Werd gebracht aan de herdenkingstentoonstelling van Koning-Stadhouder Willem III in het Rijksmuseum, ter wijl in de namiddag het Begijnenhof werd bezocht en een boottocht door de grachten en de havens werd gemaakt. De eerste excursie na de zomermaanden voerde wederom een groot aantal leden naar de hoofdstad en daar werd onder de deskundige voorlichting van de Heren van Lutterveld en Sickinghe het Koninklijk Paleis (vroeger het Raadhuis van Amsterdam) bezichtigd, na dat de avond te voren dr. van Lutterveld, conservator van het Rijksmuseum een rijk geïllustreerde voordracht over het Paleis had gehouden voor een publiek, zö tal rijk, dat in plaats van het Instituut van Ingenieurs de zaal van Pulchri Studio voor deze bijeenkomst was uit gekozen. Met deze zeer geslaagde excursie naar Amster dam werd tevens het zestigjarig bestaan van onze Vereniging gevierd, hetgeen voor het bestuur aanleiding was om aan de leden in het restaurant van „Schiphol” een thé aan te bieden 7 November werd een bezoek gebracht aan de zeer moderne fabriek van Van der Heem, waar stofzuigers, electrische motoren, radio’s en andere nuttige toestellen worden vervaardigd. De directie bereidde de leden van „Die Haghe” een gastvrije ontvangst. Samen met het Haags Cultureel Centrum en de Haagse Volks-Universiteit organiseerde „Die Haghe” op 14 November (300 jaar na de geboorte van de Koning- Stadhouder!) een plechtige en indrukwekkende herden king van Prins Willem III in de Lutherse Kerk. Prof.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1953 | | pagina 417