97 EN HAAR BEWONERS uit het le huwelijk Jan, die reeds in 1631 stierf; uit het 2e huwelijk de ons bekende Cornelis. Cornelis Thomasz. van der Pot was gehuwd met Ael- tje Cornelisdr. de Ruyter, die een nakomeling van de held van Loevenstein zou zijn geweest. Hij woonde aan de Dijk over de Swanesteeg en oefende het bedrijf uit van grootschipper, terwijl hij later een stoffen- en laken winkel had. Deze stoffen- en lakenhandel werd later door Cornelis’ gelijknamige zoon voortgezet en deze schijnt wel een man van aanzien in het gilde te zijn ge weest, hij bracht het tenminste tot hoofdman van het lakenbereidersgilde (1711), en woonde aan de Boompjes. Hij was gehuwd met Catharina van Broekhuysen. Hun zoon, de ons reeds bekende Willem van der Pot was eveneens handelaar in laken en een zeer rijk man. Spraken we hiervoor over een voorgeslacht van Wil lem van der Pot, thans moet nog iets over zijn nage slacht en over de daarmede verbonden lotgevallen van „Endeldijk” gezegd worden. Uit zijn huwelijk met Sara Bosch had Willem van der Pot 3 zoons en één dochter. Deze zonen waren: Cornelis van der Pot (17361805), die, als opvolger zijns vaders als eigenaar van Endeldijk, nog uitvoerig ter sprake zal komen, Gerrit van der Pot (17321807) en Jacob van der Pot, de stamvader van de thans nog bestaande tak van het geslacht waartoe o.a. behoren de reeds genoemde Ds. J. E. van der Pot, oud- bibliothecaris van het Rotterdamse leeskabinet (als zo danig werd hij opgevolgd door zijn zoon J. H. J. van der Pot) en diens broeder, de bekende Groningse hoog leraar in het Straatsrecht Prof. Mr. Dr. C. W. van der Pot. De enige dochter van Willem van der Pot, Catha rina genaamd huwde met Jan Pott. Na de dood van Willem van der Pot in 1783 had op 30-4-1784 voor het schepengerecht van Wateringen een

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1955 | | pagina 122