EN HAAR BEWONERS 103 1 31) Het groote Huis of Kapittel, is onlangs door mij weder herbouwd, waartoe ik mijns on danks was genoodzaakt, ter voorkominge van ongelukken, daar de gedeelten der dikke muuren, die men, om reden hunnen ongeloofbare sterkte, zijnde 'er van vier voeten dik, niet geheel had kunnen sloppen, waar in nog enden van balken hingen, en door het inwateren, daar die zoo veel jaaren hadden bloot gestaan, instortingen begon nen te verwekken, daar ik anders zeer gaarne de ruïne tot een Monument, daar in het Vaderland geen voorbeeld van is geweest, ten toon had ge laten, als ook om de duurte der materialen in den kogt geworden, nu onlangs mede tot Fruit-tuin is aangelegt, als mede een van 400 roeden,) voorts Grachten, Vijvers, Laanen en verdere Plantagiën, eenig Weiland, eene Boeren Woo- ning, met Teel- en Weiland, door mij in 1784 aangekogt, en eenige Huizen. Het oogmerk was geweest, gemelde Bouwmans Wooning te em- ploijeeren voor het verblijf van oude en behoef tige Lieden van het Ambagt, en de Landerijen, die bij dezelve behooren, apart te verhuuren, die ook reeds dus verhuurd, en ’er, bij mijn vertrek buiten ’s Lands, 6 Huizen in gereedheid waren, zijnde nog schuuren b.c. en een groote platte grond tot aanbouw overig; waarbij een tuin, circa een morgen groot. De omwenteling van 1787 be lette mij daar mede voort te vaaren, en na mijn herkomst deden de groote schade en de ondank bare behandelingen te mijwaarts, mij van plan veranderen, en ik herbouwde het weder tot Bouw mans Wooning.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1955 | | pagina 128