ONTZET VAN ANTWERPEN IN 1585 111 J Cornells Zijbrantss. Jehan van der Wyele Adriaen Screvelss. Sacharias Nobelaer Dammas Gout ende Lenert IJsbrantss. Mogelijk is men als de brief gedateerd is burgemeesters en schepenen bijeenkomen, al is het niet recht duidelijk of ze over deze kwestie dan wel over een andere belastingomslag han delen. Aanwezig zijn de beide burgemeesters Cornelis Sijbrantsz. en Johan van der Wyele en vier van de zes Haagse schepenen (de schepen van Scheveningen werd in dergelijke zaken niet geconvoceerd) Adriaen Scre- velsz., Sacharias Nobelaer, Cornelis Drenckwaert en Mr Hendrick Muerbeeck. „Is geresolveert ende hebben geëligeert eendrachte- licken om met mijn Heeren van den Hogen Raede, pro- vinciaelen Raede ende Camere van Rekeninge te be- songeren opte quotisatie van de penningen die bij Heren Staten geëyst werden opgebracht te werden als: Burgemeesters Schepenen Vroetschappen toen reeds met de heren der drie hoge colleges tot overeenstemming gekomen over te volgen procedure, want wanneer we de magistraat zes dagen later weer vergaderd vinden, is het om de vertegenwoor digers van den Haag aan te wijzen in de groepen van drie personen, telkens twee uit de colleges en een uit den Haag, die in de verschillende wijken met een in tekenlijst zullen rondgaan. Op deze vergadering is ook de baljuw en schout, Jhr. Aelbrecht van Egmont aan wezig, alsmede de beide schepenen, die de vorige maal ontbraken: Jacob van Dorp en Anthonis van Catz. Slechts de burgemeester Johan van der Wyele ontbreekt om het vergaderde college voltallig te kunnen noemen. Besloten wordt:

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1955 | | pagina 136