ONTZET VAN ANTWERPEN IN 1585 113 en de 2) Deze heeft blijkbaar de plaats ingenomen Drenckwaert, die in de vergadering van van de schepen 8 juni was aangewezen. burch; voor het kwartier D. Paulus van Loo, raad rekenmeester, Cornells van der Goes, auditeur van rekenkamer van Holland, adjunct, en voor den Haag de schepen Anthonis van Catz; voor het kwartier E. Mr. Sebastiaen van Loozen, raadsheer in de Hoge Raad, Gijsbert van Hogenhouck, griffier van den Hove van Holland, adjunct, en voor den Haag de schepen Dammas Goudt; en voor het kwartier F. Mr. Leonard van Casembroot, raad in den Hove van Holland, Claude de Glarges, secretaris van genoemd Hof, adjunct, en voor den Haag de vroedschap Andries Joosten Hoff- land, apotheker2). Voor de heren die moesten omgaan in het kwartier B, is de routebeschrijving en instructie bewaard, deze luidt: ,,B. Van den Dolfijn de huyssen achter de Clock ende die daerover staende, voorts gaende totte huys van Jan van Teylingen, voorts om kerende ende beginnende van ’t huys van de Burgemeester Cornelis Sijbrants ende ingaende in den Lapstraet an wedersijden, voorts om kerende nae Claes Janss, sijdelaeckecooper ende opne mende de huyssinge an wedersijden de Waech, de Drie Haringen ende voorts naer ’t Kerckhoff Antonis Kievit, bode. Ende soe gaende nae de Merct, Andries Screvelss d’eerste, streckende voorts aen de Noortsijde van Merct de Croon tottet Gouden Hooft in de Hoochstraet, de Westsijde van de Hoochstraet, de Paepestraet an wedersijden. De Nobelstraet an wedersijden tot Jan Baertss. opte Geest toe. Voorts wederom comende, be ginnende an Lijsbeth in ’t Voetboochgen nae Jonffroue IJdenstraet. Jonffroue IJdenstraet an wedersijden, voorts kerende totte huys van IJsbrant Sterck ende de Oost-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1955 | | pagina 138