Johan DE HAAGSE KOHIEREN VAN HET 118 Delfland doch van wie niet recht duidelijk is tot welke categorie hij eigenlijk gerekend moet worden. Twaalf pond geven hr. Jan van der Mijle, de pensionaris van Gorcum Werestein, Mr. Artus van Brederode, bastaard van Reinout van Brederode en raad in den Hove van Holland, Mr. Pieter de Hinojosa en Mr. Jeronimus Borre, beiden eveneens raad in dat Hof, Johan van Banchem, raads heer in de Hoge Raad, Jacob van Mierop, heer van Cabau, Mr. Pieter Hanneman, griffier van het Hof van Holland, Cornelis van Nieustadt, raadsheer in de Hoge Raad, Philips Doublet, raad en rekenmeester, Jhr. Abra ham van Almonde, hoogheemraad van Delfland en Bar tholomeus Buys. Sandrina Croesinck, vrouwe 14 pond, 15 gaf Paulus van 16 de rentmeester-generaal van Benthuizen, gaf i Loo, raad en rekenmeester; van Noord-Holland Willem Hanneman; 18-8-0 gelijk we reeds vermeldden Briene de Feytere. Voor 20 pond tekenden in Mr. Leonard Casem- broot, raad in den Hove van Holland, Mr. Sebastiaen Loozen, raadsheer in de Hoge Raad en Aelbrecht van Loo; 24 pond Cornelis Hermansz. van Naerden, raad en rekenmeester; 26 pond Mr. Gerrit van Wijngaerden, raadsheer in de Hoge Raad; 32 pond Aernout Nicolai, president van die Raad; 36 pond Walraven van Brede rode; 40 pond Cornelis Cuyck van Mierop, ontvanger- generaal van Holland en ten slotte als hoogste Mr. Dirck van Leeuwen, raad in den Hove van Holland met 50 pond. Vergelijken we daarmede wat de magistraat van den Haag betaalt, dan blijkt hun bijdrage heel wat beschei dener! Hoogsten zijn met 10 pond twee vroedschappen: Joost Jacobsz. Hogenhouck en Heynrick Hoffman, dan volgen de baljuw Jhr. Aelbrecht van Egmond met 8 pond, de beide burgemeesters Cornelis Sijbrantsz. en

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1955 | | pagina 143