HERINNERINGEN VAN OUDE HAGENAARS Bij circulaire van April 1955 heeft het Bestuur van Die Haghe een enquête onder zijn leden gehouden, om te weten te komen, of de Haagse bevolking nog een typisch Haagse kern bevat, zo ja, of er een Haagse folk lore bestaat. Enige brieven met belangwekkende gegevens en een Haagse Praatavond”, 9 november 1955 ten huize van de Secretaresse, zijn daarvan het gevolg geweest. Weliswaar bleek het niet mogelijk de vraag in deze vorm te beantwoorden, maar wel kwam een en ander aan het licht, dat verdient aan de vergetelheid te worden ontrukt. Teneinde voor het nageslacht vast te leggen, wat nu nog bekend is, wordt een nieuwe rubriek .Herinneringen van Oude Hagenaars” in ons Jaarboek geopend. Niet alleen zij, die in den Haag zijn geboren, maar ook zij, die zich uit anderen hoofde echte Hagenaars voelen, kunnen in dit opzicht waardevolle bijdragen leveren. Daarom richt de Redactie bij deze de uitnodiging tot allen, ook buiten de kring onzer leden, die wetenswaar digheden voor deze rubriek kunnen aanbrengen, deze voor het volgend Jaarboek te willen inzenden. Tweede Pinksterdag voor 1900 Op het pleintje bij de Scheveningse Kerk, aan het einde van de Keizerstaat, niet ver van Hotel Rauch, placht Pinkstermaandag een kleine kermis te worden gehouden. Een groot aantal boerensjezen uit de omlig gende dorpen, elk bemand met een boer en een boerin, kwamen dan via de Zeestraat en de Scheveningse Weg

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1955 | | pagina 188