HET HUIS VAN WASSENAAR-DUIVENVOORDE 12 zijn zoon uit het aan de Hoogstraat wonende vroedschap en oud-burge- meester, een tuin kocht met recht van in- en uitgang „achter het Ammunitiehuis achter het Predicaren-kloos- ter”, dus bij het Nachtegaalspad thans de Parkstraat. Hij bouwde daar, zoals verderop zal blijken, een koets huis en stallen. Verscheidene jaren horen wij niet veel meer over het huis, maar op 24 september 1643 verkreeg Van Wasse- naer consent om aan zijn salet aan de Voorhoutzijde een uitstek te bouwen, mits de vensters daarvan naar binnen zouden openslaan. 13Hij plaatste het, zoals nog heden te zien is, tegen het derde venster van de hoek. Ver moedelijk wenste hij een aardig zitje met uitzicht naar drie zijden op het blijkbaar toenemend verkeer, een luxueus soort spionnetje, maar het fraaie evenwichtige uiterlijk van het huis werd er stellig door geschonden. Johan van Wassenaer heeft slechts kort van zijn uit stek genoten, want hij overleed op 27 april 1645. Het Haagse huis werd toegewezen aan eerste huwelijk, in 1610 geboren. Arent van Wassenaer, Heer van Duivenvoorde, Voorschoten en Veur, 't Woud en Rosande was rit meester van een regiment te paard. In 1647 werd hij lid der ridderschap van Holland en in 1653 deswegen eer ste gecommitteerde in het college van Gecommitteerde Raden, later ook luitenant-houtvester en stadhouder der grafelijkheidslenen, hoogheemraad van Rijnland en groot-zegelbewaarder. Een carrière gelijkend op die van zijn vader. Hij was niet zo vermogend; in het kohier van 1674 wordt zijn vermogen opgegeven als 128.400. 14) Toch behoorde hij nog onder de vijftig 13Keppel 1109. 14Haagsche Kohieren II (1674) door Dr. H. E. van Gelder, Jaarb. Die Haghe 1914/15 blz. 48,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1955 | | pagina 23