HET HUIS VAN WASSENAAR-DUIVENVOORDE 30 deel werd gehuurd door Mr. Franchois van der Hoop, die, zoals we zullen zien, de buurman van Mevrouw van Wassenaer aan de Kneuterdijk was. Hij stierf in 1741, zijn weduwe bleef huurster tot haar dood in 1750. Op Boetzelaer volgde voor één jaar Arnold Boers en daar op Willem Baron van Liere, Heer van beyde de Cat- wycken en ’t Sant, gecommitteerde in het college van de Admiraliteit van Amsterdam. Hij was eigenaar van het huis ter plaatse waar nu het Hotel des Indes staat. Verdere huurders waren van 1745 tot 1748 Reyndert Baron van Reede, Heer van Ginckel, Middagten, Suy- lenburch en Rouwenburgh etc. etc. etc., die tijdens de huur in 1747 als gezant te Berlijn overleed, in 1749 Willem Baron van Wassenaer, capitain van een com pagnie Guardes Dragonders, vermoedelijk wel dezelfde bij wiens doop op 3 november 1722 de Douairière van Wassenaer-Bentinck en de bovengenoemde Willem Baron van Liere getuigen waren geweest. Op hem volgden in 1751 en 1752 Hans Willem Baron van Aylva, de z.g.n. gouden Aylva „sessie hebbende in 't Ed. Mog. Collegie van de Heeren Raaden van Staa- ten”, in 1753 de advocaat Mr. Cornells van der Hoop, daarna Zeno Baron Bentinck „Luitenant-Colonel ende Capitain van een Compagnie Guardes Grenadiers” tot 1755. Op hem volgde in dat jaar Baron D’Aulbone „generaal-adjudant van H.K.H. en colonel van de Swit- serse Guarde” en tot 1772 toe behalve de reeds ge noemde Mr. Mathys Straelman, Mr. Jan van Schuylen- burch, advocaat, de Graaf van Golofkin, ambassadeur van de Keizer en tenslotte de Prins van Oranje. Tussen 1779 en 1798 waren het Mr. Hermanus de Vries, Heer van Lange- en Ruigeweide, die volgens het contract een stal en koetshuis huurde aan het Nachtegaalspad naast de Herberg Het land van belofte. Deze herberg behoorde

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1955 | | pagina 46