TIEN JAREN WEDEROPBOUW EN 46 van het in de van dit jaarboek is misschien onze oude stadsgedeelten er weet, heeft de plan uitgestip- de jaren een be- Sanering Voor de lezers meeste belang hoe onze oude stadsgedeelten toekomst uit zullen gaan zien. Zoals men gemeentraad ruim twee jaar geleden een peld, volgens hetwelk in de loop van langrijk gedeelte van de oude stadsgedeelten gerecon strueerd zal worden, waarbij enerzijds de oude krotten buurten zullen worden opgeruimd en waarbij anderzijds het steeds toenemende verkeer zodanige mogelijkheden zal vinden, dat een redelijke afwikkeling mogelijk wordt. Na alles wat hierover in Amsterdam te doen is ge weest en nog is lijkt het nuttig het Amsterdamse en het Haagse vraagstuk eens naast elkaar te stellen. En dan valt het aanstonds op, dat Den Haag in een veel betere positie verkeert. In de eerste plaats zijn de belangrijkste monumenten van kunst en cultuur in Den Haag op een kleine oppervlakte geconcentreerd (in hoofdzaak in het stadsgedeelte tussen Mauritskade- evenzeer gevoelen op ander gebied, bijvoorbeeld op dat van industrie- en recreatieterrein. De behoefte aan recreatieterrein wordt met de dag groter en het poten tiële areaal wordt elke dag kleiner. Behalve voor de woonbebouwing is er steeds meer grond nodig voor onderwijsinstellingen van allerlei aard, voor een steeds groter wordend sortiment van sociaal gerichte instellingen, voor kantoren van overheid en bedrijfsleven, voor begraafplaatsen en voor de actieve sportbeoefening. Maar het is niet alleen de stad met haar ap- en dependenties, die zich uitbreidt; ook het kassengebied in het Westland heeft de neiging op te dringen. Het streekplan Westland heeft de tweeledige strekking aan beide een halt toe te roepen.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1955 | | pagina 66