IETS OVER DE EERSTE HAAGSE 66 lijke wijze daar te stellen” bleven grond aan de laan vereniging toebehorende, bereid verklaard, de afscheiding van de huisjes van de openbare weg in gemeenschappelijk overleg ,,op sier en desgewenst de overge- van Schuddegeest, aan de aan de gemeente over te dra gen. Dit eerste treffen met de gemeentelijke overheid heeft blijkbaar een voor beide partijen bevredigend resultaat opgeleverd. Althans in een brief van 30 October d.a.v. delen Burgemeester en Wethouders aan het be stuur mede, dat zij gaarne aan dat bestuur overlaten te bepalen, op welke wijze de afscheiding sierlijk en doel matig zal worden daargesteld en dat zij, onder dank zegging voor de welwillendheid, aan den dag gelegd, geen gebruik zullen maken van het aanbod tot over neming van de resterende grond. Ondertussen was de bouw van het eerste complex met kracht ter hand genomen. De aannemingsprijs ad f 15.447, dus gemiddeld f 860.per woning, de grond buiten rekening gelaten, was niet tegengevallen, en met de zomer in het vooruitzicht had de aannemer P. Bodaan een mooie gelegenheid, zich door voortvarendheid bij de Vereeniging ook met het oog op toekomstige karweitjes, een goede naam te verwerven. Het zal hem dan ook tot tevredenheid hebben gestemd, dat hij in de loop van October de woningen reeds onder dak had en aan het bestuur kon voorstellen, de terreinopzichter, die bij de aanvang (tegen een bezoldiging van f 1,per dag) was aangesteld, ontslag te verlenen en aan de arbeiders een gratificatie van 50 cents uit te reiken. Zelfs vroeg de aannemer vergunning om het binnenwerk ook des avonds bij kaarslicht voort te zetten, met betaling van de brand- premie uit eigen zak. Helaas bracht een zeer strenge winter grote vertraging in de afbouw, maar half maart 1855, dus nauwlijks een jaar na de oprichting konden de

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1955 | | pagina 89