10
van
en
8 October
21 September
en
29 October
9 October
en
16 November
30 October
Het wachthuis onder de kap van het Holl. Spoorstation werd geheel
verbouwd.
12 September
20 September
4 September
Van 5 September
13 September
6 uur tot 22,— uur
6
6
7
12
7
12
16
7
16
7,30
IV. Wijzigingen in den loop der lijnen.
a. TRAMLIJNEN’.
De afsluiting van het gebied Clingendaal en de aanleg van verdedi
gingswerken hebben de volgende wijzigingen noodzakelijk gemaakt:
Lijn 7. Met ingang van 25 Januari moest het traject Javastraat bij
Alexanderstraat tot Boschlaan bjj Leidschestraatweg v.v. omgelegd
worden via Alexanderstraat, Parkstraat, Kneuterdijk, Lange Vijver
berg, Tournooiveld, Korte Voorhout, Leidschestraatweg.
Lijn P. Ingaande 24 Augustus moest het traject- Turfmarkt—Viaduct
Leidschestraatweg vervallen; in den middag van 26 Augustus kon, na
dat een verbindingsboog over den Leidschestraatweg bij het Viaduct
was aangelegd, deze lijn wederom naar de Turfmarkt worden doorge
trokken, waarbij gereden werd via de sporen van lijn 4 tot le v. d.
Boschstraat, lijn 7 tot Leidschestraatweg en verder de oude route tot
Turfmarkt.
In verband met de opgelegde stroombesparing moesten op verschil
lende lijnen de frequenties veranderd worden, wederom een aantal halten
worden opgeheven en w’erden nog de volgende wijzigingen ingevoerd:
Lijn 4. Met ingang van 23 September werd het eindpunt Zijdelaan terug
gebracht tot Overbosch, maar deze maatregel werd, wegens zware over
belasting van lijn I2 van 9 October af weder ingetrokken.
Lijn 7. Van 2 Maart af werd de route bekort, door tusschen Valkenbosch-
plein en Waldeck Pyrmontkade v.v. te rijden via de Laan van Meer-
dervoort.
Lijn 11. Ingaande 16 September werd de pendeldienst binnen het vesting-
gebied opgeheven.
Lijn 14a. Met ingang van 21 April werd het eindpunt Nieboerweg terug
gebracht naar Statenplein, zoodat van dien datum af het traject
N. DuinwegStatenplein gereden werd. Ingaande 16 September werd
deze pendeldienst opgeheven.
Nadat aanvankelijk al de herhaalde pogingen, om toestemming te ver
krijgen voor den aanleg van sporen en bovenleiding t.b.v. de doortrekking
van lijn 4 naar het Hildebrandplein, waren gestrand op de onwil van de
Duitsche bezetters, is het tenslotte gelukt toestemming te verkrijgen voor
de doortrekking tot het Leeghwaterplein, zoodat van 25 Mei af het eind
punt Holl. Spoor naar genoemd plein is verlegd, waarbij vanaf het Rijs-
wijkscheplein gereden wordt via Rjjswjjkscheweg, Waldorpstraat, Leegh-
waterstraat.
Rijtijden der Tramlijnen.
Gedurende het verslagjaar werden de rijtijden, in verband met maat
regelen van de bezettende macht, als volgt vastgesteld:
Stadslijnen.
Van 1 Januari t./m. 3 September
Op
21,30
19,30
9
19-
9,—
14,-
18,30
9,—
18,30
9,30
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99
99