3
Bij Raadsbesluit van 22 December 1947 werd
een wijziging vastgesteld in de Verordening
regelende de samenstelling en de werkkring der
vaste Raadscommissiën, bedoeld in de artt. 60
en 197 der Gemeentewet. Het betrof de instelling
van een Commissie voor de Economische Ont
wikkeling (hieronder als no. 17 aan te treffen).
De taak der Commissie zal zijn het bijstaan van
Burgemeester en Wethouders in hun beleid ten
aanzien van die vraagstukken van economisch
belang, die niet moeten worden geacht uitslui
tend te behoren tot de taak van een der andere
Commissiën van Bijstand.
De vaste commissiën uit de Raad waren op
31 December 1947 de volgende.
1. Raadsberoepscommissie: Mr. D. J. I. van
den Oever (voorzitter), mevrouw E. van den
Boschde Jongh en Dr. E. J. Tobi (leden),
Dr. F. L. van Muiswinkel, B. T. Peeters en W.
Wagenaar (plaatsvervangende leden);
2. Commissie voor de Verordeningen, tegen
wier overtreding straf is bedreigd: de Bur
gemeester (voorzitter), Jhr. Mr. J. M. M.
van Asch van Wijck, Dr. Ir. B. Bölger,
Mr. J. A. M. Borghols, W. den Duik Jaczn.,
Drs. C. A. A. van Luttervelt en B. T. Peeters
(leden)
3. Commissie voor de Gemeente financiën: Wet
houder Th. M. Dresmé (voorzitter), Dr. Ir. B.
Bölger, D. Buys, Drs. C. A. A. van Lutter
velt, B. T. Peeters, Mr. H. Schürmann en W.
Wagenaar (leden);
4. Commissie voor de Plaatselijke Werken en
Eigendommen: Wethouder Ir. L. J. M. Feber
(voorzitter), J. W. van den Akker en Jhr.
Mr. J. M. M. van Asch van Wijck, mevrouw
N. C. Boumavan Strieland, G.W. Hijlkema,
P. P. J. Metscher en K. J. Nieukerke (leden);
5. Commissie voor het Onderwijs: Wethouder
J. van Zwijndregt (voorzitter), mevr. E.
van den Boschde Jongh, C. A. M. Diepen
horst, Mr. J. J. Hangelbroek, Mr. H. W.
J. M. de Jong, H. J. Mollen en G. van Praag
(leden);
6. Commissie voor het Gemeentelijk Gasbedrijf
en het Gemeentelijk Electriciteits-Bedrijf:
Wethouder Dr. B. van den Tempel (voor
zitter), Mr. J. A. M. Borghols, P. P. J. Met
scher, Dr. F. L. van Muiswinkel en Dr. E. J.
Tobi (leden);
7. Commissie voor de DuinwaterleidingWet
houder Dr. B. van den Tempel (voorzitter),
mevr. A. C. van KoertMulder, Drs. C. A.
A. van Luttervelt, A. C. Toet en N. Veld
hoen (leden);
8. Commissie voor het Haven- en Marktivezen:
Wethouder Dr. B. van den Tempel (voorzit
ter), mevr. M. M. CamffermanMussert,
C. P. Damme, W. den Duik Jaczn., G. W.
Hijlkema, Dr. F. L. van Muiswinkel en K. J.
Nieukerke (leden);
9. Commissie voor het Openbaar Slachthuis:
Wethouder Dr. B. van den Tempel (voor
zitter), J. F. van Bijsterveld, W. den Duik
Jaczn., H. N. W. Hovens en Dr. E. J. Tobi
(leden);
10. Commissie voor de Openbare Gezondheid en
voor de Gemeenteziekenhuizen: Wethouder
C. H. P. W. van den Oever (voorzitter), D.
W. Dettmeijer, A. L. M. Dinkhuijsen, mevr.
A. C. van KoertMulder, H. Smitskamp, A.
C. Toet en W. Wagenaar (leden);
11. Commissie voor de Gemeentelijke Reini
gingsdienst: Wethouder Dr. B. van den
referendaris A ten kantore van de Gemeenteont
vanger, L. Erades, technisch hoofdambtenaar B
bij het Gemeentelijk Electriciteits-Bedrijf, W. F.
Nijland, hoofdmagazijnmeester bij het Gemeen
telijk Electriciteits-Bedrijf, P. J. Wieffering,
hoofdboekhouder Gemeenteziekenhuizen, J. G.
M. v. Rijn, technisch hoofdambtenaar B bij het
Gemeentelijk Electriciteits-Bedrijf, J. Vaandra
ger, leraar bij het Gemeentelijk middelbaar- en
voorbereidend hoger onderwijs, W. Halbertsma,
hoofd van een school voor gewoon lager onder
wijs; de zilveren medaille aan K. Bakker, tech
nisch ambtenaar 1ste klasse bij het Gemeentelijk
Electriciteits-Bedrijf, P. de Vries, technisch
hoofdambtenaar A bij Gemeentewerken, P. v. d.
Knaap, technisch ambtenaar 1ste klasse bij Ge
meentewerken, J. W. Bosman, bode-Stadhuis,
J. A. van Duijne, technisch hoofdopzichter B bij
het Gemeentelijk Gasbedrijf, G. Timmers, tech
nisch hoofdambtenaar A bij Gemeentewerken,
H. Koneijnenberg, bureauehef C bij de Gemeen
telijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst, P.
Houpst, chef-inkoop bij het Gemeentelijk Gas
bedrijf, C. H. Segaar, technisch hoofdopziehter
A bij Gemeentewerken, Mej. M. Homberg, on
derwijzeres in handwerken bij het lager onder
wijs, J. Dam, hoofd van een school voor gewoon
lager onderwijs, J. G. van Beemen, onderwijzer
bij het lager onderwijs, C. den Ouden, onderwij
zer bij het (meer) uitgebreid lager onderwijs, R.
Witteveen, onderwijzer bij het (meer) uitgebreid
lager onderwijs, Mej. H. J. Riedijk, onderwijzeres
bij het lager onderwijs, Mej. C. J. Feil, onderwij
zeres bij het Gemeentelijk voorbereidend onder
wijs en Mej. M. van den Berg, onderwijzeres in
handwerken bij het lager onderwijs.
De bronzen onderwijsplaquette werd toege
kend aan H. J. Jacobs, hoofd van een school
voor buitengewoon lager onderwijs, J. H. Enter,
hoofd van een school voor (meer) uitgebreid
lager onderw’ijs en Mej. W. H. Korn, onderwijze
res bij het lager onderwijs.
Vaste commissiën uit de Raad.